Klient YouTube dla Meta Quest 3 doczekał się wsparcia dla filmów 8K

Utworzono: 21 kwiecień 2024, 12:04 Autor :  
W ostatnich latach technologia wirtualnej rzeczywistości (VR) znacząco się rozwinęła, a platformy takie jak YouTube wprowadzają innowacje, aby sprostać rosnącym oczekiwaniom użytkowników. Ostatnia aktualizacja YouTube VR dla gogli Meta Quest wprowadza wsparcie dla filmów w rozdzielczości 8K SDR, co jest znaczącym krokiem naprzód w jakości dostępnych treści VR.

YouTube VR, począwszy od wersji aplikacji 1.54, umożliwia odtwarzanie filmów w pełnej rozdzielczości 8K (o ile nie są w formacie HDR). Aby znaleźć treści w 8K, użytkownicy mogą wyszukiwać “8K videos” w aplikacji YouTube VR i wybierać opcję 4320p w ustawieniach jakości filmu. Treści HDR niestety nadal są ograniczone do maksymalnej rozdzielczości 4K.

Spekuluje się, że ta aktualizacja może być przygotowaniem do prezentacji Android XR na Google I/O 2024, gdzie YouTube VR w 8K mógłby być kluczowym elementem planów Google dotyczących wprowadzenia na rynek konkurenta Apple Vision Pro we współpracy z Samsungiem.

Źródło: Android CentralKomentarze::DISQUS_COMMENTS 487 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...