Google w końcu umożliwia eksport subskrypcji z aplikacji Podcasts

Utworzono: 28 kwiecień 2024, 13:04 Autor :  
Narzędzie eksportu subskrypcji z Google Podcasts jest nareszcie dostępne, a instrukcje krok po kroku można znaleźć na stronie wsparcia YouTube Music. Proces migracji jest prosty: wystarczy otworzyć aplikację bądź webową wersję Google Podcasts i wybrać opcję “Eksport subskrypcji” na banerze wyświetlanym u góry.

Następnie klikamy “Eksport do YouTube Music” lub pliku OPML i postępujemy zgodnie z instrukcjami. Pierwsza opcja jest teoretycznie najłatwiejsza, ale też dość “głupia” - Google w ogóle nie próbuje dopasować podcastów do istniejącego katalogu, wszystkie są dodawane jako kanały RSS, nawet jeśli są dostępne na YouTube Music bezpośrednio w formie kanałów.

Dla tych, którzy nie są zainteresowani przejściem na YouTube Music, istnieje możliwość eksportu subskrypcji do pliku OPML, który można następnie zaimportować do dowolnej aplikacji podcastowej obsługującej pliki OPML. Google intensywnie zachęca użytkowników do przejścia na YouTube Music, wprowadzając nowe funkcje, takie jak automatyczne pobieranie odcinków podcastów i ulepszone narzędzia odkrywania nowych treści.

Źródło: Android PoliceKomentarze::DISQUS_COMMENTS 431 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...