Google Stadia zawita do Polski już w grudniu?

Utworzono: 22 listopad 2020, 17:11 Autor :  
Usługi do streamingu gier mają istotną wadę, jeśli chodzi o szybkość rozszerzania ich dostępności - serwery powinny być fizycznie blisko użytkowników, aby zminimalizować wszelkie opóźnienia. To znacznie wydłuża cały proces i często z tego powodu usługi omijają nasz kraj.

Po prostu nie dajemy nadziei na szybki zwrot z takiej inwestycji. Jest jednak szansa, że do końca tego roku doczekamy się oficjalnej dostępności usługi Google Stadia nad Wisłą. Co prawda Google zapowiedział tylko ogólnie rozszerzenie dostępności w regionie EMEA do końca roku (Europe, Middle East, Asia, czyli Europa, Bliski Wschód i Azja), to konkretnej listy krajów nie podano.

Społeczność skupiona wokół Stadii dostrzegła jednak, że przez moment w sieci opublikowano nową wersję regulaminu usługi datowaną na 1 grudnia, w której do listy wspieranych krajów dodano siedem nowych pozycji: Czechy, Węgry, Polskę, Portugalię, Rumunię, Słowację oraz Szwajcarię. Google szybko przywróciło starą wersję, ale daje to nadzieję na rychły start usługi w Polsce.

Źródło: 9To5GoogleKomentarze::DISQUS_COMMENTS 334 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...