Google oficjalnie zapowiada swoje konto bankowe

Utworzono: 22 listopad 2020, 17:11 Autor :  
W pierwszej połowie tego roku, Google przyznało się, że pracuje z wybranymi instytucjami finansowymi nad własną kartą płatniczą, którą obsługiwałoby się bezpośrednio w aplikacji Google Pay. Kilka dni temu poznaliśmy szczegóły tego rozwiązania.

Przy okazji udostępnienia testowej wersji Google Pay dla Androida nowej generacji w USA, firma z Mountain View zapowiedziała także wprowadzenie do programu kont bankowych o nazwie Plex, zarządzanych bezpośrednio w aplikacji.

W nowym programie można zapisywać się na listę oczekujących, zaś same konta mają stać się dostępne w przyszłym roku i będą "pod spodem" obsługiwane przez Citi oraz Stanford Federal Credit Union. Z czasem dołączyć mają kolejne instytucje.

Konto ma być w całości bezpłatne, być zintegrowane z opcją przelewów P2P w nowym Google Pay oraz pozwalać na dokonywanie wszelkich operacji w aplikacji (między innymi przeszukiwanie historii transakcji, zarządzanie kartą czy ustawianie celi oszczędzania).

Źródło: 9To5GoogleKomentarze::DISQUS_COMMENTS 584 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...