Google przygotowuje się do otwarcia Tiles API na Wear OS

Utworzono: 27 grudzień 2020, 16:12 Autor :  
W zeszłym roku Google dodało do Wear OS możliwość rozszerzania ekranu głównego poprzez dodatkowe panele. Niestety, oficjalnie API do tworzenia paneli nie było publiczne i tylko Google lub producenci urządzeń mogli z niego korzystać.

W praktyce jakiś czas temu społeczność znalazła sposób na tworzenie nowych paneli z wykorzystaniem tego API przez dowolnych programistów, ale istniało ryzyko wprowadzania niezapowiedzianych zmian, które psułyby panele.

Wygląda jednak na to, że Google w końcu przygotowuje się do upublicznienia API tych paneli. Otóż w publicznym repozytorium kodu AOSP pojawiły się zmiany z opisami mówiącymi o rozpoczęciu dodawania publicznego API. Z opisów można wywnioskować, że z API będzie się korzystać poprzez biblioteki AndroidX.

Niestety, nie wiadomo ile czasu zajmie Google cały proces, a więc kiedy programiści będą mogli oficjalnie zacząć tworzyć własne panele.

Źródło: xda-developersKomentarze::DISQUS_COMMENTS 932 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...