Google kończy z niemal darmowym miejscem dla danych Google Photos i Docs

Utworzono: 14 listopad 2020, 09:11 Autor :  
Przez lata, Google pozwalało trzymać na swoich serwerach nieograniczoną ilość dokumentów we własnym formacie Google Docs czy “zoptymalizowanych” zdjęć w Google Photos. Najwyraźniej firma zebrała już dość informacji z tych danych, ponieważ ogłosiła koniec tego rozdawnictwa.

Od 1 czerwca 2021, każdy dokument oraz każde zdjęcie będzie się liczyło do limitu miejsca na naszym koncie. Bez względu na format. Wyłączone będą jedynie pliki przesłane przed tym terminem oraz przypadki promocji (np. dotychczasowe Pixele po wspomnianej dacie nadal będą miały nieograniczoną ilość miejsca dla zdjęć w “zoptymalizowanym” formacie).

Widać, że Google w coraz większym stopniu chce kierować swoich użytkowników do płatnych planów Google One, które zaczęły od zwiększania dostępnego miejsca w chmurze, a obecnie zyskują coraz więcej dodatkowych benefitów (np. VPN)Komentarze::DISQUS_COMMENTS 352 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...