Coraz więcej gier wymaga przynajmniej Questa 3

Utworzono: 12 maj 2024, 09:05 Autor :  
Wraz z postępem technologicznym, firma Meta zaczyna stopniowo wycofywać wsparcie dla starszego sprzętu VR, jakim jest Quest 2. Obniżka ceny tego headsetu do zaledwie 200 dolarów, brak dostępności modelu 256GB oraz przeceny akcesoriów, w połączeniu z plotkami o tańszym Quest 3, skłania do przemyśleń, czy zakup nowego Quest 2 jest jeszcze opłacalny.

Quest 3, wyposażony w chipset Snapdragon XR2 Gen 2, oferuje ponad dwukrotnie mocniejszy GPU, co umożliwia znaczące ulepszenia graficzne. Niektórzy deweloperzy już teraz zdecydowali się na porzucenie wsparcia dla Quest 2 i Quest Pro na rzecz Quest 3, w tym jedno ze studiów podlegających Mecie.

Alien: Rogue Incursion to oryginalna gra z serii Alien, stworzona z myślą o VR. Studio Survios potwierdziło, że gra pojawi się na Quest 3, ale nie będzie wspierana na starszych goglach Mety. Gra będzie również dostępna na PC VR i PSVR 2 pod koniec 2024 roku.

Batman: Arkham Shadow, opracowane przez Camouflaj i wydane przez Oculus Studios, jest pierwszą grą od firmy polegającej Mecie, która będzie wspierać tylko Questa 3. Szczegóły dotyczące tej nowej odsłony zostaną ujawnione podczas Summer Game Fest 7 czerwca.

Laser Dance, stworzony przez Thomasa Van Bouwela, twórcę Cubism, to gra mieszająca rzeczywistość z fikcją szpiegowską. Van Bouwel poinformował, że Laser Dance wymaga skanowania pomieszczenia za pomocą najnowszych API specyficznych dla Quest 3, co oznacza, że gra pojawi się tylko na Quest 3 i przyszłych headsetach.

To tylko niektóre z gier, które zadebiutują wyłącznie na Quest 3. Lista ta z pewnością będzie się rozrastać.

Źródło: UploadVRKomentarze::DISQUS_COMMENTS 273 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...