Chrome OS zbierze ofertę aplikacji trzecich w jednym miejscu

Utworzono: 12 maj 2024, 09:05 Autor :  
Chrome OS, znany z dostępu do aplikacji PWA, aplikacji Androida i aplikacji Linuksowych, wkracza na nowy poziom z App Mall - dedykowanym sklepem z aplikacjami, który ma ułatwić użytkownikom Chromebooków dostęp do całego katalogu aplikacji.

Google, dążąc do ulepszenia doświadczenia użytkownika, wprowadza App Mall w kanale Canary systemu w wersji 126, gdzie można go aktywować za pomocą flagi chrome://flags/#cros-mall.

App Mall wyróżnia się prostotą użytkowania, oferując zakładki takie jak Wyszukiwanie, Strona główna, Aplikacje i Gry. Każda z nich prowadzi do odpowiedniej strony, gdzie użytkownicy mogą przeglądać i pobierać aplikacje. To rozwiązanie przypomina wyglądem sklep Google Play, ale jest dostosowane do potrzeb użytkowników ChromeOS.

Gdy użytkownik znajdzie interesującą aplikację, może zobaczyć jej pełny opis i obrazy, a także wybrać miejsce pobrania - czy to będzie Play Store czy inna platforma. Dla niektórych aplikacji dostępny jest tylko Play Store, podczas gdy inne oferują PWA oraz Play Store. Co więcej, pobieranie aplikacji internetowych i PWA stało się banalnie proste - wystarczy jedno kliknięcie w wyskakujące okienko instalacyjne w środowisku App Mall.

Niestety, na razie w App Mall nie ma aplikacji Linuksowych, ale zapewne z czasem także trafią tu przynajmniej te popularniejsze.

Źródło: Android PoliceKomentarze::DISQUS_COMMENTS 226 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...