Aplikacja Xboxa dla Androida oraz iOS zyska lokalny streaming z konsoli

Utworzono: 27 wrzesień 2020, 13:09 Autor :  
Niedawno swoją premierę miała finalna wersja usługi Microsoft do streamingu gier z chmury zdana do tej pory pod nazwą xCloud. Technologię w niej wykorzystywaną Microsoft od jakiegoś czasu testował jednak także jako aktualizację do streamowania z naszej prywatnej konsoli (opcja taka była wcześniej dostępna tylko na komputerach z Windows 10).

W tym tygodniu firma zapowiedziała udostępnienie tej funkcji w aplikacji Xbox dla Androida oraz iOS. Obecnie trwają testy jej integracji z aplikacją. Na Androidzie wystarczy pobrać ogólnodostępną betę by móc przetestować lokalny streaming, ale na iOS niestety program testów jest już pełen, więc zostaje czekać na udostępnienie finalnej wersji.

Prócz streamingu, aktualizacja przynosi całkowicie przeprojektowany interfejs pasujący stylistyką do programu dla Windows 10 czy interfejsu na nowych konsolach Xbox Series S/X.

Źródło: MicrosoftKomentarze::DISQUS_COMMENTS 576 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...