Amazon zapowiada własną usługę grania w chmurze

Utworzono: 27 wrzesień 2020, 13:09 Autor :  
Mimo klapy (przynajmniej na razie) usługi Google Stadia, kolejna firma technologiczna postanowiła stworzyć podobne rozwiązanie - tym razem jest to Amazon, na którego infrastrukturze od jakiegoś czasu rozwiązania do grania w chmurze tworzą startupy czy nawet indywidualni gracze.

Usługa ma się nazywać Amazon Luna i w przeciwieństwie do Stadii ma działać na standardowych instancjach AWS (EC2 G4) z Windowsem oraz kartami NVIDII, co obniży koszty dla deweloperów (Stadia działa na Linuksie, co wymagało często zmian w kodzie gier). Ponadto gier na Lunę nie będzie się kupować - wykupujemy jedynie abonament na interesujące nas “kanały” z grami.

Wzorem Google Amazon stworzył też dedykowany usłudze kontroler z przyciskami pozwalający na korzystanie z Alexy oraz podobnie jak urządzenie dedykowane Stadii łączące się przez internet bezpośrednio z serwerami zamiast lokalnym klientem.

Początkowo ma być dostępny kanał ogólny w promocyjnej cenie 6 $ (około 24 zł bez VATu) miesięcznie zawierający między innymi Resident Evil 7, Control, Panzer Dragoon, A Plague Tale: Innocence, The Surge 2, Yooka-Laylee, GRID, Abzu oraz Brothers: A Tale of Two Sons (docelowo ma oferować ponad 100 gier). Zapowiedziano też kanał z grami Ubisoftu, ale jego cena nie jest jeszcze znana.

Na początku usługa ma być dostępna na systemach Windows, macOS oraz urządzeniach Fire TV czy iPhone/iPad (tych ostatnich przez przeglądarkę). Jakiś czas po premierze pojawić się też aplikacja dla Androida. Nie wiadomo, kiedy ma ruszyć pełnoprawna wersja usługi, natomiast testowa dostępna będzie jedynie dla mieszkańców USA.

Źródło: The Verge (1), (2)Komentarze::DISQUS_COMMENTS 138 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...