Amazon wycofuje Kindle Oasis z oferty

Utworzono: 25 luty 2024, 12:02 Autor :  
Amazon zdecydował się zakończyć produkcję i sprzedaż Kindle Oasis, swojego najdroższego i najbardziej zaawansowanego czytnika ebooków. Kindle Oasis został usunięty ze strony głównej Kindle na Amazonie, a także z tabel porównawczych różnych modeli Kindle. Wszystkie wersje Kindle Oasis są obecnie niedostępne na amerykańskiej stronie Amazona, a od kilku miesięcy były nieregularnie dostępne.

Kindle Oasis był na rynku od 2019 roku, kiedy to zastąpił poprzedni model z 2017 roku, dodając tylko ciepłe podświetlenie. Był to jedyny czytnik Amazona z przyciskami do zmiany stron i metalowym tyłem, co nadawało mu bardziej luksusowy wygląd. Miał też większy ekran o przekątnej 7 cali, podczas gdy pozostałe modele Kindle mają 6-calowe ekrany.

Nie wiadomo, czy Amazon planuje wydać następcę Kindle Oasis lub inny czytnik z przyciskami do zmiany stron. Niektórzy użytkownicy wyrażają nadzieję na mniejszą wersję Kindle Scribe, czyli hybrydy czytnika i notatnika cyfrowego z 10,3-calowym ekranem dotykowym i rysikiem. Amazon nie wydał żadnego nowego Kindle w zeszłym roku, a Paperwhite jest na rynku już od trzech lat, więc prawdopodobnie w tym roku pojawi się coś nowego, ale nie wiadomo co ani kiedy.

Źródło: The eBook ReaderKomentarze::DISQUS_COMMENTS 272 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...