Google znów zmienia interfejs Wear OS

Utworzono: 02 wrzesień 2018, 18:09 Autor :  
Firma z Mountain View ewidentnie ma problem ze swoim systemem dla urządzeń ubieralnych. Ledwo rok temu całkowicie przeprojektowała jego interfejs w wersji 2.0, co spotkało się z niezadowoleniem części użytkowników. Kilka dni temu ogłoszono kolejne zmiany.

Powiadomienia zostaną nieco zmniejszone i z ich listy zniknie przycisk głównej listy. Będzie za to widać kawałek kolejnego powiadomienia. Do tego z lewego brzegu ekranu będzie można wysunąć panel z informacjami od Asystenta Google (między innymi o rezerwacjach hotelowych czy nadchodzących wydarzeniach), a z prawego widok statystyk Google Fit.

Nieco zmieni się też panel szybkich przełączników wysuwany z górnego brzegu - ma oferować szybszy dostęp do Google Pay, trybu nie przeszkadzać, trybu kinowego (wyłączonego ekranu) czy trybu oszczędzania baterii.

Co ważne, aktualizacja ma mieć formę nowej wersji paczki Wear OS dystrybuowanej przez Google Play, a nie całego systemu. Dzięki temu ze zmian skorzystają wszyscy posiadacze zegarków mających Android Wear 2.0 lub nowszy, a nie tylko nowszych modeli.

Źródło: GoogleKomentarze::DISQUS_COMMENTS 447 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...