Opaska fitness OnePlus Band zaprezentowana

Utworzono: 17 styczeń 2021, 16:01 Autor :  
Niedługo po pojawieniu się aplikacji OnePlus Health z w Google Play, OnePlus zaprezentował oficjalnie swoją pierwszą opaskę fitness - OnePlus Band. Zgodnie z oczekiwaniami, urządzenie wydaje się być przemianowaną wersją produktu Oppo przeznaczonego na rynek chiński.

Opaska ma ekran OLED o przekątnej 1,1 cala i rozdzielczości 126 x 294 pikseli, który pokryto materiałem mającym chronić go przez zarysowaniami. Jeśli chodzi o zbieranie danych, to opaska ma optyczny czujnik tętna, akcelerometr, żyroskop oraz optyczny sensor nasycenia krwi tlenem (SpO2). Wszystko zamknięte w obudowie z certyfikatem IP68.

Do tego otrzymujemy baterię o pojemności 100 mAh, która ma zapewnić do 14 dni pracy na jednym ładowaniu. Łączność zapewnia technologia Bluetooth 5.0 LE, w zestawie znajdziemy też kabelek USB do ładowania opaski (tak jak w Mi Bandzie 5, można go używać bez wyciągania "kapsułki" z paska.

Oprogramowanie urządzenia oferuje synchronizację powiadomień z telefonu, sterowanie odtwarzaniem muzyki czy aparatem, alarm, stoper, prognozę pogody, opcję znajdowania telefonu, synchronizację Zen Mode (tylko na telefonach OnePlusa).

W Indiach urządzenie wyceniono 34 $ (około 130 zł bez VATu), zaś paski do niego na jakieś 20 zł. Niestety, na razie OnePlus nie mówi nic o wprowadzeniu swojej opaski na inne rynki.

Źródło: xda-developersKomentarze::DISQUS_COMMENTS 417 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...