Amazon Prime Video na SHIELD TV nareszcie dostępny w Polsce

Utworzono: 16 lipiec 2017, 17:07 Autor :  
Pod koniec ubiegłego roku Amazon udostępnił swoją usługę VOD niemal na całym świecie. Niestety, jej problemem jest wymuszanie na użytkownikach korzystania z rozwiązań Amazonu. Ponieważ iOS i Android są już dużymi ekosystemami, Jeff Bezos nie mógł ich ignorować i zgodził się na stworzenie aplikacji klienckich dla nich.

Fani Apple mają lepiej, ponieważ na ich platformie klient Prime Video wspiera technologię AirPlay pozwalającą przekazywać obraz na Apple TV. Gorzej sytuacja wygląda na Androidzie - Chromecast nie jest wspierany (Amazon obsługuje jedynie swój odpowiednik, czyli Fire TV). Otwarcie nie jest też wspierany Android TV - aplikacja dla tego systemu co prawda jest, ale dostępna jedynie dla telewizorów lub przystawek od firm, które się indywidualnie z Amazonem dogadały.

Jedną z nich była NVIDIA ze swoim SHIELD TV. Jednak po udostępnieniu Prime Video niemal na całym świecie, aplikacja Amazona na SHIELDach nadal odblokowywała się jedynie po ustawieniu języka na jeden z wcześniej obsługiwanych. Zmieniło się to dopiero kilka dni temu, gdy NVIDIA w końcu oficjalnie udostępniła program dla języka polskiego. Dzięki temu, posiadacze SHIELD TV mogą teraz korzystać z usługi Amazona na swoich telewizorach.

Źródło: HDTVPolska.comKomentarze::DISQUS_COMMENTS 509 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...