NVIDIA udostępnia w końcu Oreo dla SHIELD TV

Utworzono: 26 maj 2018, 16:05 Autor :  
Niecały rok po udostępnieniu przez Google finalnej wersji platformy Android TV bazującej na Oreo, NVIDIA w końcu rozpoczęła stopniowe udostępnianie tej aktualizacji posiadaczom przystawek SHIELD TV (zarówno tych oryginalnych, jak i odświeżonych).

Główną zmianą wprowadzoną w tej wersji systemu jest nowy launcher, który w większym stopniu stawia na serwowanie użytkownikom multimediów oferowanych przez zainstalowane aplikacje. Robi to poprzez wyświetlanie kanałów, czyli w uproszczeniu kolejnych wierszy z miniaturkami zawartości, których kliknięcie przeniesie użytkownika prosto do odtwarzacza.

NVIDIA przy okazji dodała też opcję przeniesienia danych serwera PLEX na zewnętrzny nośnik danych (kartę pamięci lub pamięć USB), z czego na pewno ucieszą się posiadacze SHIELD TV w wersji bez dysku twardego (mają tylko 16 GB wbudowanej pamięci).

Źródło: NVIDIAKomentarze::DISQUS_COMMENTS 546 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...