Amazon udostępni klienta Prime Video dla Android TV?

Utworzono: 24 grudzień 2017, 08:12 Autor :  
Być może słyszeliście ostatnio o wojence między Google i Amazonem o telewizory swoich klientów. Odkąd Amazon wprowadził produkty z linii Fire TV, zaczął nieczysto grać z konkurencją - usunął ze swojej oferty Chromecasty czy Apple TV oraz blokował w większości wypadków próby używania usługi Prime Video na tych urządzeniach.

Jednak po tym jak Google sięgnęło po broń atomową i zablokowało YouTube'a na Amazon Echo Show oraz zapowiedziało zablokowanie dostępu do usługi także na Fire TV, amerykański sklep zdecydował się ustąpić. Przywrócił do oferty Chromecasty oraz Apple TV i wygląda na to, że wypuści również aplikację dla Android TV.

Jak donosi serwis Android Police, w sklepie Google Play pojawiła się właśnie strona klienta Prime Video dla Android TV, choć póki co aplikacja nie jest kompatybilna z żadnym popularniejszym urządzeniem działającym pod kontrolą tego systemu. Oczywiście niektórzy szczęśliwcy mieli do niej dostęp, np. posiadacze SHIELD TV czy telewizorów Sony z systemem Google. Na pozostałych jednak Amazon zawzięcie blokował korzystanie ze swojej usługi.

Być może usługa doczeka się też wsparcia dla przesyłania filmów z komputera, tabletu lub telefonu na telewizor z pomocą Chromecasta (oficjalny klient Amazon Music doczekał się niedawno takiej opcji).Komentarze::DISQUS_COMMENTS 1325 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...