Amazon uruchamia usługę Prime Video w 200 krajach

Utworzono: 17 grudzień 2016, 16:12 Autor :  
Po wielu plotkach oraz informacji ze strony samego Amazona (potwierdził globalną dostępność programu "The Grand Tour" obecnego jedynie w usłudze Prime Video), VOD firmy Jeffa Bezosa w końcu oficjalnie ruszyło w nieco ponad 200 krajach (w tym w Polsce), o czym informują redaktorzy z portalu TechCrunch. Jak wypada na tle konkurencji?

Niestety nawet gorzej niż Netflix chwilę po starcie w Polsce. Dostępnych materiałów jest jeszcze mniej i te najpopularniejsze (np. wspomniane już "The Grand Tour") nie mają polskich napisów czy lektora.

Tutaj warto też przypomnieć, że Amazon, w przeciwieństwie do Netfliksa, sprzedaje również własną platformę multimedialną (w postaci serii urządzeń z rodziny Fire TV) i to ją preferuje w swoich aplikacjach. Przykładowo aplikacji Prime Video nie uruchomimy na urządzeniach z Android TV (wyłączając telewizory Sony, z którym Amazon ma umowę na zapewnienie oprogramowania Prime Video), ani nie puścimy ich na telewizorze z pomocą Chromecasta. Oczywiście jeśli posiadamy Fire TV (nie można z Amazonu zamówić ich do Polski), te problemy magicznie znikają.

Lepiej mają fani Apple, gdyż tutaj aplikacja obsługuje system AirPlay pozwalający odtwarzać filmy na ekranie telewizora podłączonego do Apple TV. Choć aplikacji klienckiej Prime Video dla czwartej generacji przystawki Apple też do tej pory nie ma.

Aplikacje klienckie Amazon Prime Video można pobierać za darmo z Google Play oraz App Store. Dostęp przez przeglądarkę można natomiast uzyskać poprzez tę stronę. Obecnie subskrypcja kosztuje 2,99 € (około 13 zł) / miesiąc przez pół roku, ale po zakończeniu tej promocji cena wzrosnąć 5,99 € (około 26,50 zł).Komentarze::DISQUS_COMMENTS 702 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...