Wiemy, kiedy zniknie wymóg kont Facebooka na goglach Quest

Utworzono: 10 lipiec 2022, 12:07 Autor :  
W zeszłym roku zapowiedziano rezygnację z wymagania logowania się kontem Facebooka na goglach Oculus Quest. Niestety nie podano wtedy konkretnego terminu i od tamtej pory zapanowała na ten temat cisza. Dopiero w tym tygodniu pojawiły się nowe informacje.

Wymóg logowania się kontem Facebooka zniknie już w następnym miesiącu. Zamiast niego, będziemy się logować kontem Meta, które opcjonalnie będzie można łączyć z profilem na Facebooku czy Instagramie. Dotychczasowi użytkownicy będą mogli odłączyć swój profil na Facebooku od konta Meta.

Z kontem meta będzie powiązany profil Horizon zawierający naszą publiczną nazwę użytkownika, obrazek profilowy czy trójwymiarowy awatar. Będą one wykorzystywane przez aplikacje oferujące łącznie się z innymi użytkownikami (generalnie będzie to odpowiednik profilu Oculus, który istniał przed wymaganiem korzystania z kont Facebooka).

Niestety, jak na razie nie podano jak dokładnie będzie wyglądać proces migracji do nowego systemu kont.

Źródło: UploadVRKomentarze::DISQUS_COMMENTS 274 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...