Pady do Google Stadia już z obsługą łączności Bluetooth

Utworzono: 22 styczeń 2023, 11:01 Autor :  
W zeszłym tygodniu Google obiecało rychłe udostępnienie narzędzia do zaktualizowania firmware padów do usługi Google Stadia, by aktywować w pełni zaszytą w nich obsługę Bluetooth mającą zastąpić działanie po Wi-Fi (będące bezużyteczne po wyłączeniu Stadii).

Tak też się kilka dni temu stało - uruchomiono specjalną stronę internetową, która zaktualizuje oprogramowanie padów. Ma ona być dostępna tylko do końca tego roku, więc jeśli macie oficjalne pady do Stadii, lepiej je zaktualizujcie, póki jest na to czas.

Aktualizacja wyłączy moduł Wi-Fi (i tak już bezużyteczny). Dodatkowo przy łączności Bluetooth przestanie też działać gniazdko audio w padzie (teraz może ono działać tylko przy połączeniu USB). Tryb parowania włącza się przytrzymując przyciski Stadia oraz Y aż lampka statusu zacznie migać.

Warto też pamiętać, że pad działa w trybie Bluetooth Low Energy, więc dongiel obsługujący jedynie zwykły Bluetooth dla pecetów może nie wystarczyć.

Źródło: The VergeKomentarze::DISQUS_COMMENTS 405 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...