Meta ogłasza koniec wsparcia dla pierwszego Questa

Utworzono: 15 styczeń 2023, 15:01 Autor :  
Smutny dzień dla posiadaczy pierwszej generacji gogli Quest. Meta właśnie ogłosiła zakończenie ich wsparcia w postaci aktualizacji oprogramowania z nowymi funkcjami oraz utrzymywania infrastruktury serwerowej do usług społecznościowych.

Od 5 marca tego roku gogle te stracą dostęp do Horizon Home, opcji zapraszania innych znajomych oraz przyjmowania od nich zaproszeń. Aktualizacje systemu ograniczą się od teraz jedynie do poprawek i definitywnie się skończą w 2024 roku.

Użytkownicy mają zachować dostęp do swoich aplikacji (nie wspomniano o kwestii dostępu do sklepu z nimi). Nie wiadomo jak wyglądać będzie kwestia wsparcia dla Oculus Linka (czy jakaś większa aktualizacja po stronie komputera nie “wytnie” przy okazji obsługi pierwszego Questa), ale tu zawsze zostaje Virtual Desktop.

Źródło: UploadVRKomentarze::DISQUS_COMMENTS 216 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...