OpenAuto pozwala zamienić Raspberry Pi w jednostkę Android Auto

Utworzono: 25 luty 2018, 18:02 Autor :  
Android Auto to całkiem wygodny sposób na korzystanie z podstawowych opcji naszych smartfonem podczas prowadzenia samochodu. Niestety, nie każdy pojazd oferuje wsparcie dla tego systemu, a rozwiązanie z uruchamianiem Android Auto bezpośrednio na telefonie nie jest wspierane przez wszystkie aplikacje firm trzecich.

Z kolei urządzenia multimedialne firm trzecich, które obsługują Android Auto, są dosyć drogie i też nie w każdym samochodzie da się je zainstalować. Tutaj z pomocą przychodzi Raspberry Pi 3 oraz opensource'owe oprogramowanie OpenAuto autorstwa Michała Szwaja, które emuluje odbiornik Android Auto. Co ciekawe, jako system hosta na RPi 3 wspierany jest zarówno Linux jak i Windows.

W ten sposób możemy skonstruować za stosunkowo niewielkie pieniądze (w porównaniu do masowo produkowanych rozwiązań) własny odbiornik Android Auto i zamontować go w samochodzie w dogodnym miejscu.

Więcej informacji na temat projektu możecie znaleźć na jego stronie w serwisie GitHub.

Źródło: xda-developersKomentarze::DISQUS_COMMENTS 691 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...