Głośnik Apple nie będzie obsługiwał przesyłania dźwięku przez Bluetooth

Utworzono: 10 luty 2018, 12:02 Autor :  
Apple skąpiło nieco szczegółowych informacji na temat swojego inteligentnego głośnika HomePod. W mijającym tygodniu firma w końcu opublikowała bardziej szczegółową specyfikację, podając między innymi obsługiwane źródła muzyki. Niestety, mimo obsługi łączności Bluetooth jako takiej, muzyki w ten sposób przesłać do głośnika się nie da.

Będzie można ją natomiast odtwarzać z chmury Apple Music, iTunes Match czy też magazynu utworów zakupionych w iTunes. Poza tym dźwięk będzie można przesyłać oczywiście z wykorzystaniem AirPlay i na tym lista się póki co kończy. Na domiar złego do pierwszej konfiguracji urządzenia wymagany jest iOS 11, więc jeśli macie tylko komputer Mac, zamówienie możecie sobie odpuścić.

Dla przypomnienia, sprzedaż głośnika ruszyła wczoraj (choć nie w Polsce, zapewne ze względu na brak obsługi Siri w naszym języku).

Źródło: The VergeKomentarze::DISQUS_COMMENTS 431 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...