MWC18: Bezprzewodowe słuchawki Xperia Ear Duo od Sony

Utworzono: 26 luty 2018, 10:02 Autor :  
Na dzisiejszej konferencji prasowej podczas Mobile World Congress w Barcelonie, Sony zaprezentowało swoje nowe bezprzewodowe słuchawki Xperia Ear Duo, umożliwiające jednoczesne słuchanie muzyki oraz dźwięków dochodzących z otoczenia.

Zestaw Xperia Ear Duo wyposażono w technologię Dual Listening, dzięki której można słuchać muzyki i odbierać powiadomienia, jednocześnie słysząc dźwięk z otoczenia lub rozmowę.

Opracowany przez wewnętrzny inkubator technologiczny Sony, Future Lab Program, przewodnik akustyczny Spatial Acoustic Conductor umożliwia przekazywanie dźwięku generowanego za uchem przez głośnik bezpośrednio do ucha. Specjalnie zaprojektowany element podtrzymujący pierścień obudowy otacza przewód słuchowy, dzięki czemu muzyka może w płynny sposób łączyć się z dźwiękami pochodzącymi z otoczenia.

Dzięki Clear Phase, technologii eliminującej rozpraszanie dźwięku, poziom głośności poszczególnych źródeł w inteligentny sposób dostosowuje się do dźwięków z otoczenia i szumu w tle, zapewniając krystalicznie czysty dźwięk w czasie słuchania muzyki.  

 

Dzięki zastosowaniu układ Sony „SPRITZER” oraz zaawansowanych czujników, funkcja „Daily Assist” rozpoznaje czas, miejsce i rodzaj wykonywanych czynności, podsuwając użytkownikowi istotne informacje w ciągu całego dnia:  przypomni godzinę następnego spotkania, odczyta najnowsze wiadomości…

Xperia Ear Duo reaguje również na gesty głowy – zaawansowane czujniki umożliwiają odbieranie i odrzucanie połączeń przychodzących poprzez potrząsanie lub kiwanie głową. W podobny sposób, skinieniem głowy w prawo lub w lewo, można przełączać piosenki. Można także kontrolować muzykę i głośność, po prostu dotykając ekran lub przewijając go.

W urządzeniu wbudowana jest również kontrola głosowa z dostępem do osobistych asystentów, z których najczęściej korzysta użytkownik, niezależnie od tego, czy jest to Google Assistant, czy Siri. Formowanie wiązki akustycznej za pomocą poczwórnego mikrofonu oddziela dźwięk ludzkiego głosu, filtrując zewnętrzne szumy, ułatwiając ustawianie przypomnień, wysyłanie wiadomości, nawiązywanie połączeń i uruchamianie aplikacji.

Słuchawki zostały wykonane z wytrzymałego, nierdzewnego aluminium i miękkiej gumy, Xperia Ear Duo umiejscowiona jest pod uchem, aby nie przeszkadzać w noszeniu okularów i akcesoriów. Wspornik z otwartym pierścieniem dostępny jest w trzech różnych rozmiarach, a dzięki zabezpieczeniu przed zachlapaniem wodą IPX2 zestaw jest na tyle wygodny, że można nosić go każdego dnia.

Wbudowana bateria zapewnia cztery godziny słuchania na jednym ładowaniu. Rolę ładowarki pełni futerał, zapewniając do trzech razy większą wydajność. Co więcej, futerał ma funkcję szybkiego ładowania, dzięki czemu można słuchać muzyki przez kolejne dwie godziny po zaledwie… dwunastu minutach ładowania.

Zestaw Xperia Ear Duo będzie dostępny na wiosnę w eleganckich odcieniach czerni i złota. Aplikacja towarzysząca do bezpłatnego pobrania w sklepach Google Play i Apple App Store. W Polsce produkt na razie nie będzie dostępny.Komentarze::DISQUS_COMMENTS 364 Wyświetleń
Marcin Olejniczak :: OleYek

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...