Nowi właściciele Tile sprzedają szczegółowe dane o lokalizacji użytkowników

Utworzono: 12 grudzień 2021, 11:12 Autor :  
Być może słyszeliście o firmie Tile, która produkuje breloczki Bluetooth do śledzenia przedmiotów (np. portfela, kluczy, etc.). Była jednym z popularniejszych producentem urządzeń tego typu, póki za ten rynek nie wzięli się giganci jak Apple czy Samsung.

Niedawno Tile został wykupiony przez Life360, które oferowało różne usługi związane z lokalizacją. Firma wprost przyznaje się w swojej polityce prywatności do sprzedaży danych lokalizacyjnych innym firmom.

Problem polega na tym, że mimo iż teoretycznie dane te są zanonimizowane, to jednocześnie są na tyle dokładne i jest ich na tyle dużo, że jak ktoś się postara, to jest w stanie odkryć do kogo należały. Life360 zdaniem byłych pracowników zaś niespecjalnie stara się temu procesowi zapobiegać.

Teoretycznie Life360 obiecało nie sprzedawać danych użytkowników produktów Tile kiedy przejęcie się zakończy w przyszłym roku. Pytanie na ile można wierzyć firmie.

Źródło: xda-developersKomentarze::DISQUS_COMMENTS 171 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...