Google myśli nad powrotem do smart okularów

Utworzono: 18 grudzień 2021, 14:12 Autor :  
Jak być może pamiętacie, Google było praktycznie firmą, która stworzyła rynek inteligentnych okularów swoimi Google Glass. Ostatecznie jednak z niego zrezygnowała, z powodu obaw opinii publicznej o prywatność (okulary miały kamerę i nie informowały postronnych wyraźnie, kiedy rejestruje ona obraz).

Oczywiście nie całkowicie - cały czas rozwijana jest korporacyjne odmiana okularów, ale poza ceną odstrasza ona indywidualnego użytkownika brakiem jakiegokolwiek sklepu z oprogramowaniem (bo w założeniu kupująca firma je stworzy i zainstaluje), a nawet pakietu z usługami Google (ułatwiającym obsługę powiadomień czy lokalizacji).

Od tego czasu wiele firm weszło na ten rynek, choć o wiele mniej ambitnie (jak na ironię skupiając się na aspekcie wbudowanego aparatu, a nie jak Google na wyświetlaniu dodatkowych informacji tuż przed naszymi oczami). Wygląda jednak na to, że firma z Mountain View może planować powrót.

Na stronach Google pojawiły się bowiem informacje o tworzeniu zespołu mającego stworzyć “system operacyjny dla innowacyjnych urządzeń AR”. Firma zatrudniła także Marka Lucovsky’iego, który wcześniej zarządzał pracami nad AR i VR w Oculusie/Facebooku.

Miejmy nadzieję, że tym razem wynik będzie lepszy niż za pierwszym podejściem.

Źródło: Android PoliceKomentarze::DISQUS_COMMENTS 309 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...