Meta pokazuje, jak może wyglądać rzeczywistość rozszerzona w nowym demie

Utworzono: 25 luty 2024, 12:02 Autor :  
Firma Meta, producent gogli z rodziny Quest, udostępniła otwarty kod źródłowy dema na silniku Unity, które ma zachęcić graczy i deweloperów do eksplorowania możliwości tych urządzeń. Demo nazywa się Cryptic Cabinet i jest to zagadkowa gra typu escape room, która wykorzystuje otoczenie gracza do tworzenia unikalnych i immersyjnych zagadek.

Cryptic Cabinet jest dostępny dla posiadaczy gogli Quest 2/3/Pro i pozwala na transformację dowolnego pokoju w scenę gry, w której pojawia się tajemnicza szafka i różne przedmioty związane z łamigłówkami. Demo ma pokazać, jak deweloperzy mogą tworzyć doświadczenia MR dostosowane do każdego pokoju gracza, wykorzystując informacje o układzie ścian, podłogi, sufitu i mebli.

Cryptic Cabinet korzysta z wielu funkcji oprogramowania MR firmy Meta, takich jak Scene API, Shared Spatial Anchors, Colocation, Passthrough i Passthrough Color Mapping. Pełny kod źródłowy dema jest dostępny na GitHubie, więc każdy zainteresowany tworzeniem własnych immersyjnych doświadczeń MR może go przejrzeć i zmodyfikować.

Źródło: Road To VRKomentarze::DISQUS_COMMENTS 493 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...