Hakerzy złamali zabezpieczenia PlayStation Portal i uruchomili emulator PSP

Utworzono: 25 luty 2024, 12:02 Autor :  
Sony może mieć powód do zmartwień. Przenośne urządzenie do zdalnej gry z PS5 tej firmy, PlayStation Portal, zostało zhakowane przez grupę entuzjastów, którzy zainstalowali na nim popularny emulator PSP - PPSSPP. Oznacza to, że Portal może teraz służyć do emulacji gier z konsoli PSP, takich jak Lumines czy Vice City Stories.

PlayStation Portal to urządzenie z systemem Android, które kosztuje 200 dolarów i zostało wydane w listopadzie ubiegłego roku. Jego główną funkcją jest możliwość strumieniowania gier z PS5 na małym ekranie dotykowym, ale wielu użytkowników było ciekawych, co jeszcze można z nim zrobić. Okazuje się, że odpowiedź brzmi: sporo.

Andy Nguyen, znany haker konsol PlayStation, jest jedną z trzech osób, które pracowały nad przeniesieniem emulatora PPSSPP na PS Portal. W swoim poście na X News Nguyen pokazał, jak Portal uruchamia grę z PSP - God of War: Chains of Olympus. Według niego, emulator działa płynnie i obsługuje kontrolery Bluetooth.

Nguyen i jego koledzy nie planują jednak udostępniać swojego oprogramowania publicznie w najbliższym czasie. Twierdzą, że jest jeszcze wiele pracy do zrobienia, aby usprawnić działanie emulatora i dodać więcej funkcji. Nie wiadomo też, jak Sony zareaguje na tę sytuację i czy nie podjęło kroków prawnych przeciwko hakerom.

Źródło: overkill.wtfKomentarze::DISQUS_COMMENTS 503 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...