Dzięki SmartCap nie zaśniesz za kierownicą

Utworzono: 26 sierpień 2016, 10:08 Autor :  
Zgodnie ze statystykami, zaśnięcie za kierownicą, jest przyczyną około 10-15% ciężkich wypadków drogowych. Aby ustrzec się przed takim zdarzeniem, pewne firma proponuje specjalną czapkę z daszkiem o nazwie SmartCap.Na pozór wygląda ona jak zwykła bejsbolówka. Różni się ona od niej posiadaniem specjalnych elektrod monitorujących pracę mózgu. W połączeniu ze specjalnym gadżetem instalowanym na konsoli pojazdu, pozwala śledzić poziom świadomości kierowcy, raportować na żywo jego stan do centrali oraz oczywiście wzbudzać sygnał alarmowy, przy wykryciu zagrożenia. Zamiast czapki producent oferuje również opaskę noszoną na głowie, wyposażoną w tę samą technologię. Na ten moment cena tego gadżetu nie jest jednak znana.
Komentarze::DISQUS_COMMENTS 486 Wyświetleń
Jakub Kańczugowski :: kanczug

Pasjonat mobilnych technologii, związany z branżą od 2001 roku. Uczestniczył w rozwijaniu pierwszych portali internetowych poświęconych palmtopom, smartfonom i innym komputerom kieszonkowym. Współzałożyciel PDAclub.pl oraz CyfrowyJa.pl, swego czasu publikujący w wielu pismach branżowych jak Mobility, Twoja Komórka, Mobile Computing, czy też CHIP.  Nieuleczalny gadżeciarz, uzależniony od Kickstartera oraz IndieGoGo. Wielki fan ubieralnych technologii, nie rozstaje się ze swoim smartwatchem i iPhonem, nie wychodzi z domu bez bateryjnej ładowarki, zestawu kabli z różnymi końcówkami i mobilnego routera.

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...