xCloud w końcu doczeka się obsługi klawiatury i myszki

Utworzono: 06 marzec 2022, 10:03 Autor :  
Usługa streamingu gier z chmury od Microsoft jest jedyną szerzej dostępną, która do tej pory nie wspierała klawiatury i myszki, wymagając podłączenia pada (PlayStation Now również tego wymaga, ale jest dostępne w mniejszej liczbie krajów).

Było to o tyle dziwne, że konsole Xbox od jakiegoś czasu wspierały podłączanie myszek i klawiatur oraz pozwalały twórcom gier dodawać ich obsługę. Niedługo jednak w końcu się to zmieni, bowiem Microsoft zapowiedział dodanie do xClouda obsługi klawiatury i myszki.

Konkretnie zrobił to zespół pracujący nad grą Microsoft Flight Simulator, która niedawno została dodana do oferty xClouda. Jego przedstawiciele potwierdzili, że ich gra obsługuje klawiatury i myszki i jedyne na co czekają, to ich obsługa po stronie samej usługi.

Prace nad tym trwają, ale niestety nie podano żadnych, nawet przybliżonych terminów, kiedy wsparcie dla klawiatury i myszki może trafić do użytkowników.

Źródło: Windows CentralKomentarze::DISQUS_COMMENTS 305 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...