Wygodniejsza obsługa EGS na Steam Deck dzięki wtyczce Junk Store

Utworzono: 05 maj 2024, 12:05 Autor :  
Steam Deck, przenośna konsola do gier od Valve, zyskała nową funkcję, która znacznie ułatwia korzystanie z tytułów dostępnych w Epic Games Store. Dzięki wtyczce Junk Store, użytkownicy Steam Deck mogą teraz instalować i uruchamiać gry z Epic Games Store bez konieczności przełączania się w tryb pulpitu.

Junk Store to wtyczka do Decky Loader, która umożliwia integrację biblioteki gier z Epic Games Store bezpośrednio w interfejsie Steam Deck. Wcześniej, aby grać w tytuły z Epic Games, użytkownicy musieli przejść do trybu pulpitu i korzystać z aplikacji takich jak Lutris czy Heroic Games Launcher. Junk Store upraszcza ten proces, integrując gry z Epic bezpośrednio w bibliotece Steam.

Dzięki Junk Store, gracze mają teraz łatwy dostęp do gier, które nie są już dostępne w sklepie Steam, takich jak Fall Guys. Mogą również korzystać z darmowych gier miesięcznych oferowanych przez Epic Games Store, co rozszerza możliwości rozrywki na Steam Deck.

Twórcy wtyczki Junk Store pracują nad wsparciem dla innych platform dystrybucji cyfrowej, takich jak GOG Store. Na chwilę obecną, Junk Store obsługuje wyłącznie gry z Epic Games Store, ale przyszłe aktualizacje mogą przynieść jeszcze więcej opcji dla użytkowników Steam Deck.

Instalacja Junk Store jest prosta i nie wymaga zaawansowanej wiedzy technicznej. Wystarczy zainstalować Decky Loader na urządzeniu, a następnie pobrać i aktywować wtyczkę Junk Store ze sklepu Decky.

Źródło: DexertoKomentarze::DISQUS_COMMENTS 336 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...