Przeglądarka Arc już dostępna dla Windows

Utworzono: 05 maj 2024, 12:05 Autor :  
Przeglądarka internetowa Arc, która zyskała uznanie po swoim debiucie na Macu, jest teraz dostępna dla systemu Windows 11, do pobrania z oficjalnej strony. Arc wyróżnia się nietypowym układem interfejsu, który umieszcza otwarte i zapisane karty po lewej stronie, a także wykorzystuje przestrzenie i grupy do lepszego zarządzania nawykami przeglądania.

Arc oferuje szereg unikalnych funkcji, takich jak:

  • Pasek boczny: Główny element różniący Arc od innych przeglądarek, przechowujący otwarte karty i zakładki.
  • Przestrzenie (Spaces): Pozwalają grupować określone karty i zakładki w oddzielne widoki paska bocznego.
  • Podgląd (Peek): Umożliwia szybki wgląd w link bez konieczności otwierania nowej karty.

Arc jako pierwsza nowoczesna przeglądarka na Windows wykorzystuje WinUI 3.0, rodzimy język projektowania Windows. Dzięki temu przeglądarka wygląda i czuje się jak natywna aplikacja Windows, z efektami rozmycia Acrylic i Mica.

Wersje aplikacji dla Windows i macOS dzielą około 80% wspólnego kodu, co umożliwia równoczesne aktualizacje obu wersji. The Browser Company stworzyło własny mostek rozwojowy, który pozwala aplikacjom Swift komunikować się z API Windows i udostępniło go jako open source.

Arc dla Windows jest już dostępny dla Windows 11, a w nadchodzących tygodniach będzie dostępny również dla Windows 10. Firma pracuje również nad wsparciem dla Windows na Arm.

Źródło: Windows CentralKomentarze::DISQUS_COMMENTS 320 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...