Windows 11 w stabilnym wydaniu z obsługą aplikacji dla Androida

Utworzono: 20 luty 2022, 10:02 Autor :  
Po kilku miesiącach testów, obsługa aplikacji dla Androida stała się oficjalnie dostępna w stabilnej wersji Windowsa 11 (nieoficjalnie już wcześniej można było ją dodać). Niestety, nadal oficjalnie dotyczy to tylko mieszkańców Stanów Zjednoczonych i nie wiadomo, kiedy dodane zostaną inne regiony.

Oczywiście nadal nic nie stoi na przeszkodzie skorzystania z jednego z poradników ręcznej instalacji Windows Subsystem for Android (WSA) oraz ręcznej instalacji plików APK z pominięciem Amazon Appstore (blokada regionalna dotyczy jedynie tego sklepu oraz zautomatyzowanego procesu instalacji WSA razem z jego klientem).

Jeśli chodzi o wymagania sprzętowe, to musimy mieć przynajmniej 8 GB RAMu, procesor ze sprzętową obsługą wirtualizacji (wszystkie oficjalnie obsługiwane przez Windows 11 ją mają) oraz włączyć ją w BIOSie/UEFI (zazwyczaj domyślnie jest wyłączona), zalecany jest także dysk SSD.

Źródło: Android PoliceKomentarze::DISQUS_COMMENTS 309 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...