Google oficjalnie udostępnia Chrome OS Flex, następcę przejętego CloudReady

Utworzono: 20 luty 2022, 10:02 Autor :  
Nieco ponad rok temu Google ogłosiło przejęcie firmy CloudReady, która zajmowała się przystosowywaniem systemu Chrome OS do działania na starszych komputerach, a nie tylko Chromebookach. W mijającym tygodniu w końcu ogłoszono owoc tego przejęcia - Chrome OS Flex.

Podobnie jak w wypadku CloudReady, tak i teraz otrzymujemy wersję Chrome OS przeznaczoną do instalacji na komputerach mających oryginalnie inny system. Jednak dzięki temu, że jest to teraz oficjalne wydanie od Google, zyskujemy dostęp do Asystenta Google, aktualizacje równo ze zwykłą wersją Chrome OS, obsługę kont Family Link czy integracji z innymi urządzeniami (jak Instant Tethering czy Smart Lock).

Nadal brakuje jednak chociażby obsługi aplikacji dla Androida (te dla Linuksa już są obsługiwane, przynajmniej na części wspieranych komputerów).

Instalator systemu można już pobierać z tej strony.

Źródło: GoogleKomentarze::DISQUS_COMMENTS 834 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...