Tiles od firm trzecich w końcu oficjalnie dostępne na Wear OS

Utworzono: 15 sierpień 2021, 12:08 Autor :  
W marcu tego roku pisaliśmy o udostępnieniu przez Google oficjalnego API do tworzenia kart dostępnych z poziomu ekranu głównego zegarków z Wear OS. Niestety, wówczas nie było jeszcze możliwości udostępniania ich użytkownikom.

Zmieniło się to dopiero teraz, po kilku miesiącach. Google właśnie ogłosiło, że najnowsza wersja stosownej biblioteki pozwala już na udostępnianie kart użytkownikom końcowym poprzez Google Play. Wykorzystały to już między innymi aplikacje Calm oraz Sleep Cycle.

Wygląda na to, że na szczęście wystarczyła aktualizacja pakietu APK udostępniania przez Google Play, a nie całego systemu (Google wspominało wcześniej o konieczności zaktualizowania systemu by dodać wsparcie dla kart firm trzecich).Komentarze::DISQUS_COMMENTS 491 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...