Google oficjalnie zapowiada możliwość Tiles API dla Wear OS

Utworzono: 21 marzec 2021, 13:03 Autor :  
W grudniu zeszłego roku pisaliśmy o pracach prowadzonych przez Google w celu oficjalnego udostępnienia API do tworzenia kart na ekranie głównym systemu Wear OS (do tej pory było to możliwe tylko nieoficjalnie). Informacje te bazowały jednak na zmianach w publicznym repozytorium kodu.

Dopiero w mijającym tygodniu Google oficjalnie zapowiedziało te zmiany i udostępniło testową wersję oficjalnej biblioteki służącej do testowania wspomnianych kart. Obecnie odbywa się to poprzez uruchomienie specjalnej aktywności w naszej aplikacji.

Na ekranie głównym karty z aplikacji trzecich mają się pojawić dopiero po wypuszczeniu aktualizacji Wear OS (nie wiadomo czy całego systemu czy tylko paczki z Google Play). Planowo ma ona zostać udostępniona przed końcem wiosny.

Źródło: GoogleKomentarze::DISQUS_COMMENTS 979 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...