Ubieralny, samowystarczalny hotspot WiFi
Czy wiecie, że kiedy robimy krok, marnujemy około 20 watów energii? Energii którą można by wykorzystać, np. do zasilania urządzeń ubieralnych. Ciekawy pomysł na wykorzystanie tego potencjału ma amerykański startup InStepNanoPower. Stworzyli oni bowiem buty, w podeszwie których zaszyto układ generujący prąd i zasilający umieszczoną w nich elektronikę.
MWC16: Fujitsu prezentuje krokomierz dla krów
Na targach Mobile World Congress w Barcelonie, można zobaczyć wiele ciekawych rzeczy, ale kiedy pomyśli się, że widziało się już wszystko, okazuje się, że producenci umieją zaskoczyć.
Miniaturowy moduł czytnika odcisków palców
3.5mm szerokości - tyle ma najmniejszy na świecie czytnik odcisków palców, opracowany przez firmę Synaptics. Pozwoli to na integrację rozwiązań tego typu do jeszcze mniejszych urządzeń, jak smartwatche, bransoletki czy inne ubieralne gadżety. Moduł ten wejdzie do masowej produkcji w trzecim kwartale tego roku.
Snapdragon Wear - nowy CPU dla ubieralnych
Qualcomm przygotował nowy procesor, specjalnie z myślą o urządzeniach ubieralnych. Nosi on nazwę Snapdragon Wear 2100 i zastąpi już wkrótce typowo stosowane w zegarkach z Android Wear CPU Snapdragon serii 400 - stworzony z myślą o telefonach a nie urządzeniach znacznie mniejszych.

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...