Google Fit dla Android Wear zyskuje nowe funkcje
Niedawno udostępniona została nowa wersja aplikacji Google Fit dla smartfonów z Androidem. Nowości przez nią wprowadzane objęły także program dla zegarków z Android Wear, o czym Google informuje na oficjalnym blogu. Nie ma co prawda sterowania rejestrowaniem aktywności takich jak bieganie czy jazda na rowerze, ale jest za to śledzenie innych ćwiczeń niedostępnych w "dużej" aplikacji.
Android Wear z polskim interfejsem już wkrótce
Od dłuższego czasu wiadomo, że niedługo możemy się spodziewać udostępnienia kolejnej aktualizacji Android Wear. Wskazuje na to obecnie bezużyteczny głośnik w Huawei Watch oraz druga generacja LG Watch Urbane posiadająca własny moduł łączności z operatorem. Oba te elementy jeszcze nie są wspierane przez system Google.
Sieć WiFi w roli domowego alarmu?
Badacze z MIT udowodnili, że sieć WiFi może zostać wykorzystana do rozpoznawania sylwetek ludzi znajdujących się za ścianą. Wykrywa nie tylko ruch, ale jest w stanie odróżnić jedną osobę od drugiej.
Google pracuje nad "wektorami myśli"
Już wkrótce sztuczna inteligencja brzmieć będzie mniej sztucznie, a wszystko to dzięki pracy jednego z biur Google. Prowadzona przez profesora Geoff Hintona grupa naukowców pracuje nad rozwojem algorytmów zdolnych do rozumowania, naturalnej konwersacji a nawet flirtowania.

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...