Streaming z chmury PlayStation zawita w końcu do Polski

Utworzono: 24 kwiecień 2022, 14:04 Autor :  
Od lat, jeszcze zanim wystartowały usługi takie jak GeForce Now, Stadia czy Xbox Cloud Gaming, Sony oferowało własną usługę tego typu. Wydawała się ona jednak porzucona - poza dodawaniem do niej nowych produkcji praktycznie w ogóle nie ewoluowała.

Jakość obrazu mocno kulała na tle nowej konkurencji, lista obsługiwanych krajów też była dość krótka. Wygląda jednak na to, że Sony w końcu obudziło się z letargu. Wraz z niedawnym rozbudowaniem swojej oferty abonamentowej, także streaming z chmury doczeka się zmian.

Jak można przeczytać na łamach oficjalnego bloga, na Starym Kontynencie nowe abonamenty zostaną udostępnione dopiero 22 czerwca tego roku (na samym końcu - rynki azjatyckie otrzymają dostęp już 23 maja, obie ameryki 13 czerwca).

Ważniejsze jednak jest to, że wraz z nową ofertą rozszerzy się lista krajów obsługujących streaming z chmury od Sony - dołączy do nich między innymi Polska. Na razie nie wiadomo, czy planowane jest też technologiczne ulepszenie usługi, by nie odstawała jakościowo od licznej obecnie konkurencji.Komentarze::DISQUS_COMMENTS 131 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...