Sony udostępnia integrację z Discordem w stabilnym systemie PlayStation 5

Utworzono: 12 marzec 2023, 12:03 Autor :  
Na początku lutego pisaliśmy o rozpoczęciu beta-testów integracji systemu konsol PlayStation 5 z komunikatorem Discord, wzorem Xboxa od Microsoftu. Kilka dni temu aktualizacja ta w końcu trafiła do stabilnej wersji oprogramowania, a więc do wszystkich posiadaczy urządzenia Sony.

Niestety, w stabilnej wersji nadal trzeba dołączać do czatów głosowych z poziomu aplikacji Discorda na telefonie lub komputerze. To oznacza, że na opcję dołączania bezpośrednio z konsoli trzeba będzie zapewne poczekać na jedną z kolejnych aktualizacji (podobnie sytuacja wyglądała na Xboksie).

Prócz integracji z Discordem, aktualizacja systemu konsoli do wersji 7.0 przynosi także obsługę VRR (Variable Refresh Rate) dla monitorów 1440p (do tej pory wspierana była tylko na ekranach 1080p i 4K) i szerszą obsługę różnych trybów HDMI. Pojawiła się także opcja transferu danych między dwiema konsolami PlayStation 5 przez sieć Wi-Fi lub LAN.

Źródło: The VergeKomentarze::DISQUS_COMMENTS 359 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...