Sony ogranicza płatności w sklepie z grami dla PlayStation 3 i Vity

Utworzono: 09 październik 2021, 09:10 Autor :  
Sony nie przestaje kombinować ze sklepami dla swoich starych konsol. Początkowo chciało je zamknąć, ale po masowym oburzeniu graczy, zdecydowało się wycofać z tych planów. Ciągle pozostawał jednak problem przestarzałego kodu działających na tych konsolach.

Kilka dni temu firma ogłosiła więc, że od 27 października w sklepach z grami dla PlayStation 3 i Vity będzie można płacić tylko środkami z wbudowanego portfela (czyli przed zakupem trzeba go będzie doładować o odpowiednią kwotę).

Oficjalnego uzasadnienia dla tej zmiany nie podano, ale można się domyślać, że firma nie chce poświęcać czasu i pieniędzy na aktualizowanie starego kodu płatności, by korzystał ze współczesnych zabezpieczeń. Woli więc ów kod wyłączyć i zmuszać użytkowników do doładowywania portfela (które odbywa się przez ciągle utrzymywaną stronę internetową).

Z drugiej strony lepsze takie rozwiązanie niż całkowite wyłączenie sklepów.

Źródło: SonyKomentarze::DISQUS_COMMENTS 106 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...