Jest nieoficjalny sposób na odłączenie konta Facebooka od gogli Oculus Quest

Utworzono: 09 październik 2021, 09:10 Autor :  
Wielu użytkowników narzekało na to, że wraz z wprowadzeniem gogli Oculus Quest 2, pojawił się wymóg logowania na konto Facebooka by z nich korzystać. Niedawno w końcu pojawił się jednak nieoficjalny sposób by konto rozłączyć zachowując możliwość korzystania z gogli.

Mowa o aplikacji Oculess. Co prawda konto Facebooka i tak musimy mieć by aktywować gogle, a następnie odblokować na nich tryb deweloperski (by móc ów program zainstalować). Potem jednak z pomocą aplikacji konto możemy rozłączyć i tym samym nie musimy się martwić tym, że Facebook będzie nas śledził.

To oczywiście ma swoją cenę - bez konta Facebooka nie możemy korzystać z gier i aplikacji ze sklepu Oculusa (np. Virtual Desktop, ale można korzystać z otwartej alternatywy ALVR). Przestają też działać systemowe aplikacje jak przeglądarka (można zainstalować Firefoksa) czy Oculus TV. Do korzystania z Oculus Linka trzeba się zalogować na swoje konto w aplikacji na komputerze (ale jak wyżej, można korzystać z otwartego ALVR).

Domyślnie aktualizacje systemu nie są blokowane, ale jeśli bardzo Wam zależy na pozbyciu się konta Facebooka z gogli lepiej to zrobić. Aktualizacje te mogą bowiem zawsze zablokować sposób na usunięcie konta używany przez Oculess.

Źródło: UploadVRKomentarze::DISQUS_COMMENTS 117 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...