Screenity - ubezpieczenie od zbicia ekranu w aplikacji mobilnej

Utworzono: 14 styczeń 2018, 17:01 Autor :  
Jednym z najczęstszych uszkodzeń w smartfonach jest zbicie ekranu. Już od jakiegoś czasu na rynku obecne są ubezpieczenia na tę ewentualność, choć w najbardziej znanej formie są one dostępne jedynie przy zakupie urządzenia (u operatora lub w sklepie).

Gorzej, jeśli zechcemy ubezpieczyć urządzenie później. Tutaj pojawia się aplikacja Screenity od Grupy Europa. Pozwala ona potwierdzić nienaruszony stan ekranu w momencie kupna ubezpieczenia (prosi o zrobienie zdjęcia odbicia telefonu w lustrze) i dokonać opłaty z pomocą serwisu PayU (108 zł od razu za rok lub 9,99 zł miesięcznie).

Później z pomocą aplikacji można zgłosić uszkodzenie ekranu w celu umówienia kuriera i wymiany wyświetlacza w serwisie. Ubezpieczenie obejmuje wymianę ekranu kosztującą do 600 zł, a jedyne wyłączenie w regulaminie dotyczy umyślnego zbicia ekranu (pytanie jak to będzie weryfikowane i czy nie posłuży do migania się od napraw w ramach ubezpieczenia).

Sam ubezpieczyciel chciałby też w przyszłości integrować swoje rozwiązanie z aplikacjami mobilnymi banków lub operatorów komórkowych.

Aplikację można pobierać z Google Play. Nie wiadomo, czy zostanie udostępniona na iOS.

Źródło: CashlessKomentarze::DISQUS_COMMENTS 498 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...