Posiadacze dysków WD My Book zmagają się ze zdalnym usuwaniem danych

Utworzono: 27 czerwiec 2021, 09:06 Autor :  
Coraz więcej sprzętu domowego połączonego z intetnetem rodzi coraz większe ryzyko włamań do niego, szczególnie w sytuacji pojawienia się w oprogramowaniu dziur w zabezpieczeniach. Ostatnio brutalnie przekonali się o tym niektórzy posiadacze dysków firmy WD z rodziny My Book.

Co się stało? Cyberprzestępcy zdalnie uruchomili na nich procedurę przywrócenia ustawień fabrycznych, która przy okazji usuwa wszystkie dane z dysku. Producent obecnie zaleca odłączenie wspomnianych dysków od internetu i oczekiwanie na dalsze instrukcje (zostaną opublikowane na tej stronie).

Urządzenia nie miały aktualizacji systemu od 2015 roku, więc trudno się dziwić, że są w nich jakieś dziury w zabezpieczeniach. Niestety, raczej nie ma co liczyć na proste odzyskanie danych, jeśli problem już Was dotknął.

Źródło: Android PoliceKomentarze::DISQUS_COMMENTS 232 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...