Polskie banki stawiają na wideoweryfikację

Utworzono: 27 maj 2017, 12:05 Autor :  
Pamiętacie czasy, gdy konto przez internet można było założyć w kilka minut z pomocą przelewu weryfikacyjnego bez męczenia się z kurierami czy wizytą w banku? Niestety, przestępcy dostrzegli również "zalety" tej metody i z tego powodu KNF kazał bankom ukrócić kont w ten sposób. Na szczęście na horyzoncie właśnie pojawia się nowa technologia - wideoweryfikacja.

Na czym polega? W skrócie - podczas rozmowy wideo przedstawiamy dokument tożsamości oraz pokazujemy siebie, w celu potwierdzenia, że faktycznie jest to nasz dowód, prawo jazdy, itp. Dzięki temu nie trzeba męczyć się z kurierem czy iść do oddziału, a jednocześnie jest to bezpieczniejsze niż przelew weryfikacyjny.

Na dniach nową technologię wprowadzić ma Alior, nad wdrożeniem pracować mają również mBank czy BZ WBK.

Źródło: Cashless.pl

Komentarze::DISQUS_COMMENTS 685 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...