NVIDIA chwali się swoją kartą graficzną działającą na urządzeniu z układem ARM

Utworzono: 24 lipiec 2021, 14:07 Autor :  
Niecałe dwa lata temu firmy AMD i Samsung zapowiedziały podjęcie współpracy mającej na celu sprowadzenie układów graficznych tej pierwszej firmy do układów SoC tej drugiej, stosowanych między innymi w smartfonach czy tabletach. NVIDIA nie pozostała bierna i kilka dni temu pokazała działające połączenie swojej karty graficznej z procesorem ARM.

Konkretnie mowa o układzie MediaTek Kompanio 1200 oraz GeForce RTX 3060. W ramach pokazu uruchomiono na Linuksie grę Wolfenstein Youngblood z fajerwerkami pokroju śledzenia promieni czy technologii DLSS. Podczas prezentacji ogłoszono od razu udostępnienie kilku pakietów SDK NVIDII dla urządzeń z układami w architekturze ARM.

Oczywiście na GeForce’a RTX 3060 w smartfonie raczej nie mamy co liczyć w najbliższym czasie, ale już na laptopa z układem ARM oraz grafiką NVIDII? Czemu nie.

Źródło: xda-developers

Tag :


Komentarze::DISQUS_COMMENTS 224 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...