MWC17: Nowe routery Fritz!Box ze stajni AVM

Utworzono: 14 marzec 2017, 08:03 Autor :  
Na Mobile World Congress firma AVM pokazała najnowsze modele FRITZ!Box, przeznaczone do obsługi technologii szerokopasmowych przyszłości, a także rozwiązania do pracy w inteligentnej sieci o topologii mesh i nową wersję systemu FRITZ!OS 6.80.

Wszystkie modele FRITZ!Box dla łączy DSL, kablowych, światłowodowych i LTE zapewniają szybki i bezpieczny dostęp do Internetu urządzeniom mobilnym w sieci domowej. W roku 2017 firma AVM koncentruje się na intensywnej implementacji w routerach FRITZ! technologii sieci o topologii mesh, zapewniającej wygodę korzystania z produktów, należących do tej rodziny. Routery FRITZ!Box, urządzenia FRITZ!WLAN Repeater, FRITZ!Powerline i FRITZ!WLAN Stick umożliwiają bezproblemową komunikację z dużą przepływnością, tworząc swoistą strefę komfortu dla urządzeń mobilnych. Wszystkie produkty FRITZ! mogą być sterowane intuicyjnie za pomocą smartfonu lub tabletu. Są one zoptymalizowane do równoczesnego współdziałania z innymi urządzeniami i korzystania z modularnej architektury. Nowa wersja systemu operacyjnego dla FRITZ!Box oferuje użytkownikom wiele nowych funkcji związanych z surfowaniem po Internecie, telefonią, bezpieczeństwem i WLAN.

FRITZ!Box szybszy niż kiedykolwiek: bonding, supervectoring 35b i G.fast oraz DOCSIS 3.1

Router FRITZ!Box 7581, obsługujący bonding i supervectoring 35b na łączu VDSL. Niedawno urządzenia rozpoczęły pracę na dostępach VDSL, wspomagających bonding, w Holandii. Dzięki technice bondingu, dostępna przepustowość linii DSL wzrasta nawet do 240 Mbit/s. W kilku innych krajach, pierwsze projekty pilotażowe z G.fast rozpoczną się wkrótce. Poprzez rozszerzenie pasma, ta technologia dla łączy DSL, umożliwia zwiększenie przepustowości do 1 Gb/s na krótkich odcinkach. FRITZ! Box 7582 jest już zoptymalizowany pod kątem obsługi supervectoringu 35b oraz G.fast i gwarantuje kompatybilność z istniejącymi łączami ADSL lub VDSL. FRITZ!Box 6590 Cable, obsługujący bonding w trybie 32 x 8, będzie wkrótce dostępny dla użytkowników łączy kablowych w Niemczech. AVM oferuje również dostawcom usług możliwość zapoznania się z najnowszymi kierunkami rozwoju standardu DOCSIS 3.1, kolejnego etapu ewolucji sieci kablowych. Dostępne są już w sprzedaży dwa modele urządzeń: FRITZ! Box 5490 dla łączy światłowodowych i FRITZ! Box 6820 LTE, dopełniające gamę wysokiej klasy routerów AVM, prezentowanych w czasie targów .

Najlepsza sieć WiFi z komfortem pracy w topologii siatki i konfigurowalną, modularną architekturą

WiFi stało się tak podstawowym dobrem, jak elektryczność czy woda. Oczekuje się więc, że domowa sieć zapewni szybkie łącze każdemu urządzeniu mobilnemu w domowej sieci. Od wprowadzenia pierwszego bezprzewodowego repeatera do gniazdka elektrycznego w 2008 roku, AVM jest pionierem w zwiększaniu zasięgu i przepustowości sieci domowych. W roku 2017 firma AVM koncentruje się na intensywnej implementacji w routerach FRITZ! technologii sieci o topologii mesh, zapewniającej wygodę korzystania z produktów należących do tej rodziny. FRITZ!Box pozwala bezproblemowo zintegrować z siecią bezprzewodową takie urządzenia jak smartfony i tablety. Po wprowadzeniu bezpiecznego hasła sieciowego, użytkownicy są automatycznie łączeni z siecią radiową. Wszystkie urządzenia korzystają z sieci bezprzewodowej o tej samej nazwie (SSID) i klucza sieciowego (WPA2). W przypadku sieci bezprzewodowych, które muszą obejmować większe odległości lub docierać na inne piętra, produkty FRITZ! mogą być stosowane do budowy modułowej bezprzewodowej sieci o topologii mesh. Nie jest wymagana żadna nowa, skomplikowana konfiguracja. W przypadku małych i dużych sieci, AVM proponuje rozwiązania oparte na routerze FRITZ!Box i odpowiednio dobranych urządzeniach FRITZ!WLAN Repeater. Dodatkowo, adapter FRITZ!Powerline, wyposażony w interfejs bezprzewodowy, przesyła dane przez linię energetyczną, a następnie dalej przez WiFi. Wszystkie połączenia bezprzewodowe są zoptymalizowane pod kątem przekazu sygnału telewizyjnego i streamingu wideo. Zaawansowane technologie, takie jak repeatery wielozakresowe i sterowanie pasmem (obsługiwane przez FRITZ!OS 6.80) oraz Multi-User MIMO, zapewniają szybką i sprawną dystrybucję danych. Co więcej, wygoda użytkowania, oferowana przez produkty AVM, zdaje się nie mieć końca: dzięki funkcji FRITZ!Hotspot, goście mogą korzystać z  własnej bezprzewodowej sieci WiFi, odseparowanej infrastruktury domowej. Urządzenia te mogą być zarządzane indywidualnie i praktycznie z dowolnego miejsca na świecie. Harmonogram aktywności sieci bezprzewodowej określa, czy i kiedy ma być ona aktywna. Produkty FRITZ! można obsługiwać intuicyjnie za pomocą urządzeń mobilnych, są one ze sobą zupełnie kompatybilne i otrzymują regularne aktualizacje, w celu dalszej poprawy ich osiągów. Pięć repeaterów WLAN, trzy adaptery FRITZ!Powerline z funkcją WiFi i modele routerów FRITZ!Box, obsługujące wiele standardów sieci radiowych, składa się na bogate portfolio AVM, zdolne zaspokoić wszelkie potrzeby.

Osiemdziesiąt innowacji w celu poprawy wydajności i bezpieczeństwa: FRITZ!OS 6.80

Dzięki 80 innowacjom i ulepszeniom, nowa wersja oprogramowania optymalizuje działanie domowej sieci, opartej na urządzeniach z rodziny FRITZ!. Dotyczą one wielu dziedzin: dzięki sterowaniu pasmem, bezprzewodowa sieć spod znaku FRITZ! jeszcze lepiej adaptuje się do zmieniających się potrzeb. Łatwiej jest również alokować przepustowość dostępną w sieci domowej i w sieci dla gości. Bardzo przydatny jest również nowy monitor aktywnych połączeń, ponieważ wyświetla on teraz prędkość transmisji danych w sieci dla gości oprócz dotychczas prezentowanych statystyk dostępu do Internetu i telewizji IP. Dostępne są również nowe funkcje i nowy sposób prezentacji informacji o inteligentnych wtyczkach w podmenu Smart Home interfejsu użytkownika. Popularna usługa MyFRITZ! zyskała interfejs dostosowujący się do ekranu, a aplikacja MyFRITZ!App ułatwia bezpieczny dostęp do sieci domowej. Aparat telefoniczny FRITZ!Fon obsługuje nowe ekrany startowe i tryb nocny. Bezpieczeństwo surfowania, korzystania z mediów strumieniowych i komunikacji opiera się na regularnych aktualizacjach: dzięki aktualizacji do FRITZ!OS 6.80, router FRITZ!Box zapewnia bezpieczne korzystanie z najnowszych funkcji. Wprowadzanie ustawień i zmian w konfiguracji może być teraz jeszcze bezpieczniejsze dzięki dodatkowemu potwierdzeniu (uwierzytelnianie dwuetapowe). Równocześnie zwiększono wymagania dotyczące bezpieczeństwa haseł. Czy to początkujący użytkownicy, czy eksperci w materii sieci domowej, wszyscy odczują korzyści z zainstalowania nowej wersji FRITZ!OS.Komentarze::DISQUS_COMMENTS 626 Wyświetleń
Marcin Olejniczak :: OleYek

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...