Microsoft zamknie swój sklep z grami na Xboksie 360 w przyszłym roku

Utworzono: 19 sierpień 2023, 17:08 Autor :  
Kolejna konsola wkrótce straci swój sklep. Microsoft ogłosił kilka dni temu wyłączenia dostępu do swojego sklepu z grami na konsolach Xbox 360. Oznacza to, że posiadacze tych urządzeń nie będą mogli już kupować na nie nowych gier czy dodatków do nich. Na szczęście możliwość pobierania już posiadanych tytułów ma pozostać.

Co ważne, wyłączenie dotyczy tylko starej infrastruktury sklepu dla fizycznych konsol Xbox 360. Same gry dla tej platformy nadal będzie można nadal kupować w aktualnej wersji sklepu na konsolach Xbox One czy Series X/S i uruchamiać na nich w ramach wstecznej kompatybilności. Usługa wyłączona zostanie 29 lipca 2024 roku.

Uzasadnienie jest standardowe - oprogramowanie Xboxa 360 jest przestarzałe i nie zapewnia już należytego bezpieczeństwa transakcji, zaś jego aktualizowanie się nie opłaca.

Źródło: XboxKomentarze::DISQUS_COMMENTS 399 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...