Microsoft rezygnuje z haseł w swoich kontach dla użytkowników indywidualnych

Utworzono: 18 wrzesień 2021, 13:09 Autor :  
Gigant z Redmond jest jedną z firm, która uważa, że hasła nie są bezpiecznym sposobem zabezpieczania dostępu do czegokolwiek i dlatego od jakiegoś czasu oferowała swoim użytkownikom firmowym opcję logowania się bez hasła. W tym tygodniu ogłoszono w końcu udostępnienie tego rozwiązania także dla kont użytkowników indywidualnych (czyli kont MSA).

Jak to działa? Zamiast prośby o hasło pojawia się prośba o potwierdzenie logowania się w aplikacji Microsoft Authenticator na naszym telefonie, prośba o potwierdzenie logowania poprzez Windows Hello (na systemie Windows 10) czy podłączenie klucza sprzętowego FIDO2.

Pamiętać jednak należy, że starsze oprogramowanie Microsoftu nie wspiera takich kont. Dotyczy to konsol Xbox 360 i starszych, pakietu Office 2010 i starszych, Office for Mac 2011 lub starszych, systemów Windows 10 1809 i starszych, funkcji takich jak zdalny pulpit czy aplikacji trzecich korzystających z protokołów IMAP i POP do uzyskiwania dostępu do poczty w usłudze Outlook.com.

Źródło: ZDNetKomentarze::DISQUS_COMMENTS 128 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...