Android Auto zyska wygodniejszy dostęp do powiadomień

Utworzono: 25 wrzesień 2021, 14:09 Autor :  
W obecnej wersji Android Auto, aby zobaczyć powiadomienia, trzeba było opuścić aktywną aplikację (np. mapy). Google najwyraźniej usłyszało narzekania na uciążliwość takiego rozwiązania, bowiem w ostatniej becie Android Auto pojawiły się ślady nowego panelu pozostawiającego aktywny program na widoku.

Panel wysuwa się z lewej strony ekranu i zawiera powiadomienia czy przyciski do sterowania odtwarzaniem muzyki. Po prawej stronie ekranu natomiast nadal widzimy aktywną aplikację.

Po aktywacji panelu, zmienia się też nieco układ przycisków na dolnym pasku - przycisk powiadomień przeniesiono na lewą stronę (po prawej został już tylko przycisk mikrofonu), aby był łatwiej dostępny dla kierowcy.

Nowy widok nie jest na razie dostępny dla zwykłych użytkowników i nie wiadomo, kiedy będzie (niewykluczone, że wraz z finalną wersją Androida 12).

Źródło: 9To5GoogleKomentarze::DISQUS_COMMENTS 134 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...