Microsoft ogłasza koniec większych aktualizacji dla Windowsa 10

Utworzono: 30 kwiecień 2023, 09:04 Autor :  
Do tej pory, mimo premiery Windowsa 11, Microsoft nadal w teorii równolegle rozwijał także Windowsa 10 i udostępniał dla tego systemu aktualizacje dodające nowe funkcje. Aczkolwiek od premiery Windowsa 11 były to raczej drobnostki i to głównie dla firm, a nie indywidualnych użytkowników.

Teraz nawet i to się skończy - Microsoft ogłosił bowiem, że Windows 10 22H2 był ostatnią większą aktualizacją tego systemu. Teraz do końca okresu wsparcia (2025 rok) udostępniane będą już tylko łatki zabezpieczeń i poprawki.

To jednak nie wyklucza nowości w aplikacjach aktualizowanych niezależnie od systemu przez sklep Microsoft Store (w ten sposób dodano chociażby obsługę graficznych aplikacji linuksowych w WSLu, która pierwotnie wymagała Windowsa 11).

Źródło: Windows CentralKomentarze::DISQUS_COMMENTS 269 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...