Amazon poprawia wsparcie dla Matter i dodaje obsługę Thread

Utworzono: 07 maj 2023, 14:05 Autor :  
Do tej pory wsparcie dla standardu Matter w ekosystemie Aleksy od Amazonu ograniczało się do sieci Wi-Fi oraz smartfonów i tabletów z Androidem. W mijającym tygodniu to się w końcu zmieniło.

Amazon ogłosił dodanie obsługi łączności z pomocą standardu Thread (mającego zastąpić Zigbee i inne podobne rozwiązania) oraz dodanie obsługi urządzeń z iOS od Apple. Firma ogłosiła też nowe wersje swoich programów Works with Alexa (WWA) oraz Frustration-Free Setup (FFS) stworzone z myślą o urządzeniach Matter.

Niestety, nie jest jasne jak długo może zająć udostępnienie aktualizacji wewnętrznego oprogramowania wprowadzających powyższe nowości dla poszczególnych urządzeń.

Źródło: Apple InsiderKomentarze::DISQUS_COMMENTS 334 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...